Laminowanie włosów w domu czy u fryzjera? Podpowiadamy, który zabieg wybrać!
Marzysz lśniącej, gładkiej jak tafla wody fryzurze? Z pomocą przychodzi laminowanie włosów, jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów pielęgnacyjnych. Można go wykonać w salonie fryzjerskim albo samodzielnie – we własnej łazience. Laminowanie włosów w domu wykonasz za pomocą żelatyny lub siemienia lnianego. To prosty zabieg, a daje spektakularne efekty!
- Ala Wiolinowska
W tym artykule:
- Laminowanie włosów u fryzjera – efekty i wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu
- Laminowanie włosów – cena
- Laminowanie włosów w domu
- Laminowanie włosów w domu żelatyną. Jak wykonać zabieg?
- Laminowanie włosów w domu siemieniem lnianym
Masz puszące się lub pozbawione życia, łamliwe włosy? Marzysz o zdrowej i lśniącej czuprynie? Być może powinnaś lub powinieneś rozważyć laminowanie włosów, czyli zabieg uwielbiany przez gwiazdy, na czele z Kim Kardashian. Na czym dokładnie polega?
Mówiąc najkrócej, chodzi o pokrycie włosów specjalną – zabezpieczającą warstwą, a przy okazji nadanie im blasku. Substancje wykorzystywane do tego zabiegu w salonach fryzjerskich to specjalne mieszanki aminokwasów, które utwardza się we włosie za pomocą temperatury (to trochę jak lakier hybrydowy dla paznokci). Warto jednak wspomnieć, że laminację włosów można wykonać także samodzielnie – we własnym domu – za pomocą żelatyny albo siemienia lnianego. Który sposób jest lepszy? Cóż, to zależy! Oto wszystko, co musisz wiedzieć o laminowaniu włosów u fryzjera i laminowaniu włosów w domu.
Laminowanie włosów u fryzjera – efekty i wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu
Laminowanie włosów w salonie fryzjerskim polega na pokryciu włosów specjalną mieszanką aminokwasów, a następnie wystawieniu ich na działania ciepła. Kosmyki stają się zdrowe, lśniące, jedwabiście miękkie i gładkie. A jednocześnie mocne. To idealny zabieg dla osób, które mają problem z rozczesywaniem włosów i / lub rozdwajającymi się końcówkami. Laminowanie włosów u fryzjera trwa od 40 minut do godziny.
Laminowanie włosów – cena
Warto jednak zaznaczyć, że laminowanie włosów nie należy do najtańszych. Za tego rodzaju zabieg (który należy regularnie powtarzać, aby efekty się utrzymały) należy zapłacić od 200 do nawet 700 zł. Cena może się różnić w zależności od miejsca, w którym znajduje się salon (większe miasta vs. mniejsze miejscowości) oraz jego popularności czy renomy.
Laminowanie włosów, czyli największy trend urodowy na wiosnę 2020 – cena, opinie, efekty i wszystko, co musicie wiedzieć o ulubionym zabiegu Kim Kardashian
Laminowanie włosów – co to jest? Ile kosztuje ten zabieg i jakie daje efekty? Oto wszystko, co musicie wiedzieć o laminacji włosów, którą pokochała Kim Kardashian.Laminowanie włosów w domu
Alternatywą jest wariant ekologiczny – laminowanie włosów w domu z użyciem żelatyny lub siemienia lnianego. Tanim sposobem (to koszt zaledwie... kilku złotych) możesz pokryć postrzępione i przesuszone pasma włosów własnoręcznie przygotowanym „laminatem”, który wygładzi, lekko usztywni, a także zabezpieczy włosy przed parowaniem wody. Efekt utrzyma się do kolejnego mycia.
Laminowanie włosów w domu żelatyną. Jak wykonać zabieg?
Jak wykonać laminowanie włosów w domu za pomocą żelatyny? To naprawdę proste. Poniżej prezentujemy instrukcję krok po kroku.
- Kup torebkę żelatyny i jedną łyżkę rozpuść w kilku łyżkach wrzątku.
- Tak przygotowane czyste spożywcze białko zmieszaj z kilkoma łyżkami ulubionej odżywki do włosów lub dowolnym olejkiem. Taka maska dostarczy włosom dodatkowej partii protein, które są ich naturalnym budulcem.
- Nakładaj maskę wzbogaconą o żelatynę na umyte, osuszone i rozczesane włosy. Dokładnie wmasowuj w pasma na całej długości.
- Owiń włosy folią spożywczą lub ogrzanym ręcznikiem (świetnie podgrzewa się go w mikrofalówce).
- Po 20 minutach spłucz żelatynę i wysusz włosy.
Jeśli włosy są bardzo zniszczone wypróbuj drugiego sposobu – zwiększ ilość żelatyny, nałóż miksturę na włosy i wysusz je suszarką. Pod wpływem ciepła część białek wbuduje się w ubytki w korze włosa. Na koniec umyj włosy ponownie szamponem.
Jaki jest efekt laminowania włosów za pomocą żelatyny? Pasma są sypkie, minimalnie usztywnione. Wydaje się że jest ich więcej. Są bardzo lśniące. Laminowanie rozwiązuje też problem rozdwajających się końcówek i przetłuszczania się włosów. Ale pamiętaj, że nie warto robić tego częściej niż raz w tygodniu, bo nadmiar białka ostatecznie też może nieco przesuszać włosy.
7 zaskakujących rzeczy, które niszczą włosy
Co niszczy włosy? Okazuje się, że przyczyną mogą być złe nawyki, które praktykujesz na co dzień! Pozornie nieistotne, osłabiają włosy i wysuszają. Jeżeli marzysz o pięknych, zdrowych i lśniących włosach, pora zmienić przyzwyczajenia.Laminowanie włosów w domu siemieniem lnianym
Laminowanie włosów w domu możesz wykonać także za pomocą siemienia lnianego. Ten superfood różni się do żelatyny tym, że oprócz wartościowego białka zawiera sporo cennych kwasów tłuszczowych oraz cynk, które bardzo przydają się włosom.
- Gotuj 3 łyżki siemienia lnianego w dwóch szklankach wody przez 10 minut, Gotową miksturę przestudź (a najlepiej również przecedź na grubym sitku, jeśli nie chcesz następnych 5 godzin spędzić na wyłuskiwaniu ziaren siemienia z włosów). Miksturę przypominającą kisiel dodaj do ulubionej maski do włosów.
- Nałóż ją na włosy, ale i skórę głowy - siemię ma właściwości nawilżające.
- Najlepszy efekt uzyskasz trzymając maskę pod ciepłym kompresem z ręcznika przez ok 40 minut. Po tym czasie dokładnie ją spłucz.
Warto dodać, że efekt po laminowaniu siemieniem lnianym jest odrobinę inny - włosy są delikatniejsze w dotyku, mniej sztywne, pokryte elastyczną lśniącą otoczką. To idealny zabieg do opanowania się puszących się włosów. Jeżeli chcesz, aby były one jeszcze bardziej widoczne albo obawiasz się, że ziarna siemienia lnianego zostaną między twoimi włosami, zmiel je w młynku do kawy na drobny płyn. Bez obaw, nie stracą swoich właściwości.