Ten peeling sprawdzi się nawet w przypadku naczynkowej i wrażliwej cery. Kupisz go już za kilkanaście złotych
Jaki peeling enzymatyczny wybrać? Wszystko zależy od budżetu i oczekiwanych rezultatów. Jednak nawet za niewielkie pieniądze można znaleźć kosmetyk, który cieszy się dobrymi opiniami wśród osób, które wypróbowały go na własnej skórze.
W tym artykule:
- Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Eveline Cosmetics Glycol Therapy
- Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Mel Skin Cosmetics
- Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Pixi Peel & Polish
- Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Wishful Yo Glow
- Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Alkmie Beauty: activate!
Peeling najogólniej podsumowując służy do dokładnego oczyszczenia twarzy. Ten kosmetyk pozwala pozbyć się martwego naskórka, a przy tym odblokowuje pory, więc pozwala je zwęzić. Dodatkowo jeszcze peeling przyspiesza mikrokrążenie. Co to oznacza w praktyce? Skóra twarzy dzięki peelingowi staje się nie tylko czysta, ale do tego jeszcze jest lepiej przygotowana do przyjęcia innych kosmetyków do pielęgnacji. Jeden zabieg to co najmniej podwójne zwycięstwo. Z tego powodu warto używać go przynajmniej raz w tygodniu. Tradycyjna wersja peelingu nie nadaje się jednak dla każdego. Zawarte w niej drobinki ścierające mogę podrażniać cerę i przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy jeżeli nasza cera jest naczynkowa lub wrażliwa, to musimy całkowicie zrezygnować z dobroczynnego działania peelingu? Nie! Wtedy warto sięgnąć po peeling enzymatyczny. Kosmetyk ten jest pozbawiony drobinek ścierających, a jednocześnie dokładnie złuszcza naskórek i oczyszcza skórę twarzy. Taki zabieg z wykorzystaniem peelingu można wykonać w gabinetach kosmetycznych lub w domu. Do użytku na własną rękę najczęściej można go znaleźć pod postacią maseczki, którą nakłada się na kilka minut i często nie trzeba nawet pocierać. Wszystko za sprawą zawartych w formule enzymów roślinnych, które są w stanie rozpuścić martwe komórki naskórka, doprowadzić do ich złuszczenia i odblokować pory. Do tego można go kupić za niewielkie pieniądze. Jaki peeling enzymatyczny wybrać? Wytypowaliśmy 5 dobrze ocenianych propozycji z różnych półek cenowych.
Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Eveline Cosmetics Glycol Therapy
Poszukiwania dobrego peelingu enzymatycznego rozpoczęliśmy od znalezienia go w wersji na każdą kieszeń. Naszą uwagę przykuł wtedy kosmetyk Eveline Cosmetics Glycol Therapy. Nie chodziło bowiem tylko o niską cenę (teraz jest dostępny 53% taniej), ale przede wszystkim o opinie na jego temat. Okazało się, że uzyskał najwyższą notę, a 5/5 gwiazdek nie bierze się znikąd. Oferuje on dwufazowe działanie oczyszczające. Zawarty w nim kompleks olejów rozpuszcza pozostałości makijażu i zanieczyszczeń. Do tego działa łagodząco. 2% kompleks kwasów AHA z kwasem glikolowym natomiast delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka. Dzięki temu ten peeling enzymatyczny minimalizuje widoczność porów i odświeża.
Hailey Bieber znalazła idealny kosmetyk do demakijażu. Nie tylko oczyszcza, ale jeszcze pięknie rozświetla cerę
Lubimy zaglądać do kosmetyczki Hailey Bieber, bo już wielokrotnie dała nam cenne wskazówki. Tym razem bierzemy pod lupę kolejny z hitów polecanych przez modelkę. Ten kosmetyk do demakijażu Hailey Bieber nie tylko oczyszcza cerę.Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Mel Skin Cosmetics
Peeling enzymatyczny Mel Skin Cosmetics to kosmetyk, który bazuje na właściwościach owoców. Co dokładnie znajdziemy w jego formule? Kosmetyk z kwasami owocowymi to starannie skomponowana receptura, która łączy w sobie działanie enzymów papainy (z owoców papai) oraz bromeliny (z owoców ananasa), a do tego posiada ekstrakt z granatu i witaminę C. Składniki te sprawiają, że kosmetyk staje się skuteczny w pielęgnacji cery szarej, zmęczonej i podatnej na przebarwienia. Dzięki temu ten peeling enzymatyczny nie tylko uwalnia od martwego naskórka i oczyszcza, ale jeszcze rozjaśnia, rozświetla i wygładza cerę. Opinie klientek niemal za każdym razem podkreślają, że zasługuje na najwyższą ocenę.
Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Pixi Peel & Polish
Peeling enzymatyczny Pixi Peel & Polish to kosmetyk o podwójnym działaniu. Już po pojedynczej aplikacji można zobaczyć, że oczyszcza, rozświetla, zmiękcza i wygładza skórę. Jego działanie opiera się na naturalnych enzymach, które usuwają martwe komórki. Do tego w formule pojawiły się jeszcze kwas mlekowy i celuloza dla delikatnego złuszczenia, a także ekstrakty cukru, które wygładzają i usuwają ziemistość. W efekcie cera jest oczyszczona, promienna, ożywiona i wyrównana. Profesjonalny peeling jak w salonie bez wychodzenia z domu. Potwierdzają to opinie osób, które wypróbowały go na własnej skórze i dają mu ogólną notę bliską pięciu gwiazdkom.
Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Wishful Yo Glow
Peeling enzymatyczny Wishful Yo Glow to kosmetyk, którego działanie można zobaczyć na swojej twarzy już po 10 dniach od pierwszego użycia. Zabieg najlepiej powtarzać 1-2 razy w tygodniu. Tę wersję peelingu enzymatycznego najlepiej wmasować w skórę twarzy okrężnymi ruchami i zmyć ciepłą wodą. O cały efekt zadba dopracowana formuła. W jego składzie znajduje się mieszanka enzymów ananasa i papai oraz kwasów BHA i AHA, które nadają skórze zdrowy blask. Lekka konsystencja delikatnie wygładza skórę, usuwając martwy naskórek i zanieczyszczenia. Na plus przemawia też fakt, że zostało to potwierdzone, bo ma na swoim koncie wiele pozytywnych opinii.
Jaki peeling enzymatyczny wybrać – Alkmie Beauty: activate!
Na liście peelingów enzymatycznych można znaleźć też kosmetyki, które oferują znacznie więcej niż tylko oczyszczenie i rozświetlenie cery. Jednym z nich jest Alkmie Beauty: activate!, który dodatkowo odmładza. Jego formuła opiera się na dwóch składnikach – kompleksie Peelmoist z papainą, który pozwala, żeby składniki aktywne dostały się w głąb skóry i owocowych pulpach, które złuszczają. Wosk z borówek i zestaw cennych olejów (tsubaki, makadamia i bogatego w roślinny retinol kahai) uelastycznia skórę, odbudowuje jej płaszcz hydrolipidowy, a także stymuluje procesy odnowy i odmładzania. Zawarta w peelingu ektoina (aminokwas wytwarzany przez mikroorganizmy żyjące w skrajnie niesprzyjających warunkach) tworzy na skórze biologiczną tarcze ochronną i zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne.