Jak zwiększyć objętość włosów długich i cienkich u nasady? Pytamy eksperta, jak zwiększyć objętość włosów
Każda z nas chce mieć piękne i grube włosy, które zachwycą swoim wyglądem. Jednak co zrobić, jeśli twoje włosy są cienkie i brak im objętości u nasady? Sprawdź, jak zwiększyć objętość włosów!
- Redakcja
W tym artykule:
- Jak zwiększyć objętość włosów długich?
- Jak zwiększyć objętość włosów – rady eksperta, które powinnaś wziąć sobie do serca
- Jak podnieść włosy u nasady – domowe sposoby
- Co na objętość włosów – wskazówki
- Jak zwiększyć objętość cienkich włosów?
- Włosy bez objętości – przyczyny
Jak zwiększyć objętość włosów długich?
Długie włosy są bardzo kobiece, a zadbane i regularnie przycinane na końcach potrafią zachwycić swoim wyglądem. Jednak wraz z długością, włosy są coraz cięższe, a co za tym idzie – trudniej utrzymać im naturalną objętość. Jak zwiększyć objętość włosów długich, aby zamiast zmęczonych kosmyków pojawiła się piękna burza włosów? Długość włosów zdecydowanie odgrywa znaczącą rolę w objętości włosów. Długie włosy bez objętości tylko „ciągną w dół” przez swój ciężar i podkreślają problem, a krótsze włosy nadają lekkości. Cięcie do łopatek lub ramion jest więc najtrafniejszym rozwiązaniem. Jeśli mimo wszystko jesteś zwolenniczką długich pasm włosów i tak drastyczne cięcie nie wchodzi w grę, warto zdecydować się, chociaż na grzywkę lub cieniowanie w okolicach twarzy. Grzywka składająca się z krótkich włosów nad czołem ze względu na jej krótką długość będzie szła ku górze, co doda włosom w okolicach twarzy objętości. Taki sam efekt uzyskasz dzięki cieniowaniu pasm blisko twarzy i szyi.
Jak zwiększyć objętość włosów – rady eksperta, które powinnaś wziąć sobie do serca
Zanim przejdziemy do domowych sposobów na zwiększenie objętości: istnieje kilka porad eksperta, które pomogą Ci w podniesieniu włosów od nasady – i będzie to efekt długofalowy. Przede wszystkim należy poświęcić uwagę prawidłowej i kompleksowej pielęgnacji. Cienkie i długie włosy nie mogą być obciążane dodatkowo kosmetykami, dlatego tak ważne jest, aby o to zadbać. „Podstawą jest delikatny szampon, najlepiej o naturalnym składzie. Warto wybrać produkt przeznaczony właśnie do włosów cienkich. Niezwykle istotne jest także spłukiwanie włosów letnią lub lekko chłodną wodą, a unikanie gorącej. Odżywkę najlepiej nakładać wyłącznie na same końce”, tłumaczy stylista fryzur, Piotr Sierpiński.
Warto również unikać codziennego mycia włosów – niestety cienkie kosmyki mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się, ale są na to sposoby, np. zamaskowanie ich fryzurą – związanie w kok modną scrunchie czy założenie na głowę opaski w stylu Blair Waldorf. „Zbyt częste oczyszczanie powoduje nadmierne wydzielanie przez skórę sebum i tym samym przetłuszczanie się włosów. Suche szampony nie są też dobrą opcją, ponieważ mocno osiadają na skórze głowy w efekcie czego trudno je dokładnie zmyć. Nieusunięty nadmiar tego typy kosmetyku może zaburzać pracę gruczołów łojowych, powodując swędzenie i przesuszenie skóry”, wyjaśnia ekspert.
Kolejnym nawykiem, który pomoże w pielęgnacji włosów cienkich, to ich regularne rozczesywanie. „Szczotkowanie włosów powinno być takim samym nawykiem, jak mycie zębów. Należy je rozczesywać, gdy są suche, min. dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Najlepsza będzie szczotka z naturalnego włosia (zwykle dzika). Skutecznie usuwa zanieczyszczenia i obumarły naskórek, a także wygładza pasma, dodając im blasku. Ważny jest też masaż skóry głowy, który pobudza jej mikrokrążenie, stymulując porost włosów”, mówi fryzjer Piotr Sierpiński. Istotne jest również to, aby obchodzić się z włosami delikatnie. Unikaj wycierania ręcznikiem, najlepiej postaw na bawełniany, stary t-shirt, który nie uszkodzi struktury włosa i nie osłabi go. Te wszystkie czynności mają kluczowy wpływ na objętość – zdrowe włosy są błyszczące i odbite od nasady.
Ostatnim trikiem Piotra Sierpińskiego jest specjalne strzyżenie, które optycznie dodaje objętości fryzurze. „Cienkie włosy zwykle najlepiej wyglądają, gdy są obcięte na prosto, bez cieniowania. Dodatkowo, bardzo dobrą fryzura dla rzadkich włosów jest bob lub long bob. To bardzo kobieca stylizacja, która naturalnie dodaje objętości”, zdradza ekspert.
Jak podnieść włosy u nasady – domowe sposoby
Jak zwiększyć objętość włosów u nasady domowymi sposobami? Zanim sięgniemy po medyczne specyfiki lub zdecydujemy się na zmianę ulubionej fryzury, warto najpierw wypróbować domowe sposoby na zwiększenie objętości. Te triki stosowane od lat mogą w skuteczny sposób pomóc ci uporać się z problemem! Sprawdzonym trikiem na dodanie włosom objętości jest suszenie włosów głową do dołu. Włosy suszone w ten sposób będą nieco uniesione u nasady, dzięki czemu wizualnie zwiększysz ich objętość. Innym sposobem, który pomoże w dodaniu objętości, jest skrobia kukurydziana. Ten produkt skutecznie zastąpi suchy szampon, a tym samym doda objętości włosom na drugi dzień od ich mycia.
Kolejny specyfik pomocny w dodaniu objętości również znajdziesz w kuchni! To siemię lniane, które sprawdzi się świetnie nie tylko na układ trawienny, ale również na nasze włosy. Domowa maseczka z siemienia lnianego podniesie włosy u nasady i doda im objętości. Do wykonania maseczki potrzebujesz:
- 1/2 szklanki siemienia lnianego
- 1/2 szklanki mleka
- 1 łyżeczki oleju z awokado
Składniki wymieszaj i tak powstałą mieszankę rozprowadź na włosach, a także na skórze głowy i zostaw na 20 minut. Po tym czasie spłucz letnią wodą i ciesz się włosami pełnymi objętości.
Co na objętość włosów – wskazówki
Brak objętości we włosach to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych problemów, z jakim zmagają się kobiety. Włosom cienkim czy rzadkim trzeba poświęcać dużo więcej czasu na pielęgnację, często i tak z marnym skutkiem. Co na objętość włosów? Niezależnie od tego, czy nasze włosy są długie, krótkie czy średniej długości, zanim zabierzemy się za odpowiednie odżywki czy wcierki, warto postawić na koloryzację, która wizualnie doda włosom objętości.
Dobrym rozwiązaniem na włosy bez objętości jest ombre, czyli stopniowe rozjaśnianie włosów ku końcom. Ombre cały czas jest w modzie, a jaśniejsze końce stworzą efekt wizualnego pogrubienia. Warto też postawić na jaśniejsze refleksy, które sprawią, że włosy wizualnie będą bardziej gęste. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie więcej niż jednego odcienia do refleksów, jednak wszystkie muszą być zbliżone do naturalnego koloru, aby nie stworzyć efektu nieudanych pasemek.
Jeśli potrzebujesz efektu burzy loków na wyjątkową okazję i czas odgrywa dla ciebie kluczową rolę, to jednorazowo świetnie sprawdzą się proszki oraz pudry zwiększające objętość. Z łatwością znajdziesz je na półkach w popularnych drogeriach i sklepach z kosmetykami. Wystarczy nasypać niewielką ilość pudru na skalp głowy, a nasze włosy uniosą się u nasady, tym samym dodając fryzurze objętości. Nie należy jednak stosować tego typu specyfików regularnie, ponieważ mogą podrażniać skórę głowy.
Jak zwiększyć objętość cienkich włosów?
Cienkie włosy potrafią przysporzyć kobietom wielu problemów, nie tylko przez trudny dobór fryzury, ale też całkowity brak objętości. Jednak tak nie musi być, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji możesz odzyskać utraconą objętość. Jak zwiększyć objętość cienkich włosów? W przypadku włosów cienkich najlepiej wzmocnić je od wewnątrz. Ważne jest przy tym zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta. Spożywanie potraw bogatych w witaminy i minerały znacząco może poprawić problem cienkich włosów. Warto również zwrócić uwagę, czy nasz tryb życia nie jest zbyt stresujący. Cienkim włosom z pomocą przychodzi cała gama suplementów dostępnych w drogeriach. W internecie znajdziemy mnóstwo skrajnych opinii na temat każdego z nich, warto jednak sprawdzać skład i zwrócić uwagę na to, aby suplement był jak najbardziej naturalny i zawierał duże porcje poszczególnych składników i minerałów.
W przypadku włosów cienkich, ich zaletą pomagającą w nabraniu objętości jest zdecydowanie lekkość. Włosy cienkie zazwyczaj nie są ciężkie, dlatego świetnym narzędziem dodającym im objętości będą klasyczne wałki. Nawiń pasma swoich włosów na wałki, dzięki czemu zyskają one na objętości, przy okazji nabierając estetycznego kształtu. Jeśli naszym problemem są nie tyle cienkie, ile rzadkie włosy, to dobrym rozwiązaniem są wcierki, które przyspieszają porost włosów. Już po kilku tygodniach od wcierania w skalp głowy zauważymy pierwsze tzw. baby hair, czyli nowe, delikatne włoski. Tutaj również można wspomagać się sprawdzonymi suplementami.
5 najlepszych wcierek do włosów, które przyspieszają powstawanie baby hair i wzmacniają włosy >>>
Włosy bez objętości – przyczyny
Przyczyn braku objętości może być wiele, dlatego, jeśli chcemy sięgnąć po sklepowe lub apteczne specyfiki, warto najpierw dokładniej określić problem braku objętości. Może być to równie kwestia naturalnie cienkich włosów, małej ilości włosów lub nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy, a nawet chorób. Jeżeli zauważasz, że problem z objętością jest nieregularny, raz się pojawia, a potem znika, być może problem leży w zbyt obciążającym szamponie, a nawet w wilgoci. Czasem występująca wilgoć w powietrzu sprawia, że już po kilkunastu minutach od wyjścia z domu nasze włosy znowu zaczynają wyglądać źle. W takim wypadku warto postawić na upięcie zamiast rozpuszczonych włosów i przeczekać niesprzyjającą pogodę, ponieważ nie zdziałamy nic na panujące warunki atmosferyczne.
Jeśli jednak nie zauważyłaś, aby to pogoda odpowiadała za stan twojej fryzury, spróbuj zmienić szampon na taki, składający się z lekkich, naturalnych składników. Pomóc może też szampon na dodanie objętości, jednak obowiązkowo nie może mieć w swoim składzie silikonów, które obciążają włos, tym samym zmniejszając jego objętość. Brak objętości może towarzyszyć nam również, gdy mamy dużo gęstych włosów. Wtedy brak objętości spowodowany jest w dużej mierze wagą włosów i zdecydowanie najlepszym sposobem będzie skrócenie długości. W tym przypadku dosłownie każdy centymetr się liczy, wiec opłaca się podciąć nawet minimalna ilość, na jaką chcesz sobie pozwolić, aby zauważyć różnicę.
Fryzury na lato: modne, proste i fajne letnie fryzury, które krok po kroku wykonasz sama >>>