Jak ujędrnić piersi? 4 sposoby na uniesiony i jędrny biust
Zauważyłaś, że twoje piersi nie wyglądają już tak, jak dawniej? Zobacz, co możesz zrobić, przywrócić im jędrność.
- Małgorzata Góra
W tym artykule:
- Dlaczego piersi tracą jędrność?
- Jak ujędrnić piersi domowymi sposobami?
- Jaki krem do pielęgnacji biustu wybrać?
- Ujędrniający masaż biustu
- Ćwiczenia na jędrny biust
- Zabiegi ujędrniające biust
Dlaczego piersi tracą jędrność?
Z wiekiem nasza skóra zmienia się. Do mikrouszkodzeń dochodzi właściwie z każdym dniem, jednak zauważalne zmiany zaczynają powoli pojawiać się po 25. roku życia. Jest to najlepszy moment na zadbanie o ciało i wprowadzenie do pielęgnacji składników o działaniu przeciwzmarszczkowym i wygładzającym. Głównie skupiamy się wówczas na skórze twarzy, gdzie upływający czas jest najbardziej widoczny, jednocześnie pomijając inne części ciała, które również zmieniają się i wiotczeją. Kiedy już przypomnimy sobie o tym, by zadbać również o pośladki, uda, piersi, czy ramiona, może być już za późno, by poradzić sobie z problemem braku jędrności domowymi sposobami. Zanim więc zaczniemy zastanawiać się, jak ujędrnić piersi, poznajmy mechanizm, który zachodzi w organizmie podczas procesu starzenia się skóry. Za jędrność skóry odpowiadają fibroblasty, które stymulują budowę włókien kolagenowych i elastynowych. Im jesteśmy starsze, tym mniej sprawniej przebiega ich praca, a co za tym idzie spada poziom cząsteczek utrzymujących jędrność. Jest to naturalny proces, przez który przechodzi każdy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie można go w żaden sposób uniknąć, jednak dzięki kilku nawykom, możliwe jest opóźnienie go. Przypomnijmy, co negatywnie wpływa na młody wygląd skóry:
- brak zbilansowanej diety
- alkohol
- palenie papierosów
- nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne
- częste, skrajne wahania masy ciała
Jak ujędrnić piersi domowymi sposobami?
Zanim zaczniemy odwiedzać salony medycyny estetycznej w poszukiwaniu sposobów na ujędrnianie biustu, warto przetestować kilka domowych sposobów. Bądźmy realistkami – żadne domowe zabiegi nie dadzą nam efektów jak prosto po gabinetu... chyba że mocno skupimy się na systematyczności. Powtarzane regularnie czynności mogą naprawdę efektywnie działać na ujędrnienie naszej skóry i ogólną poprawę jej kondycji. Jedną z nich jest polewanie ciała podczas kąpieli na zmianę strumieniem ciepłej i zimnej wody. Ta drobna czynność nie wymaga od nas poświęcania dużej ilości czasu i pieniędzy, jednak przy codziennym wykonywaniu może być bardzo skuteczna. Działanie na skórę natryskiem o różnej temperaturze wpływa pozytywnie na krążenie, poprawia koloryt skóry i stymuluje do pracy uśpione włókna kolagenowe. Jeżeli zastanawiasz się również, jak ujędrnić uda, ten sposób może cię zainteresować. Strumienie zimnej i ciepłej wody rozbijają cząsteczki tłuszczu i wspomagają redukcję cellulitu. Będąc pod prysznicem, warto wykonać peeling. Regularne złuszczanie naskórka sprawi, że skóra będzie bardziej napięta i jędrniejsza. Duże znaczenie ma tu ruch pocierania, który, podobnie jak strumień zimnej wody, pobudza krążenie.
Jaki krem do pielęgnacji biustu wybrać?
Skóra w okolicy biustu, podobnie jak skóra twarzy i całe ciało, potrzebuje nawilżenia. Na tym powinna skupiać się również pielęgnacja biustu w ciąży, by po urodzeniu dziecka piersi wróciły do poprzedniego, krągłego kształtu. Na rynku można znaleźć kosmetyki do pielęgnacji biustu, które przeznaczonych stricte do ujędrniania skóry, jednak efekt z korzystania z nich na pewno nie będzie zadowalający, jeżeli wcześniej nie zadbamy o odpowiedni poziom nawodnienia. W kosmetykach do pielęgnacji biustu warto szukać takich składników, jak detoksykująca borowina, małocząsteczkowy kwas hialuronowy, masło shea, kigelina, czy witamina E. Wszystkie one działają nawilżająco, napinająco i ujędrniająco, co wspomoże w zwalczaniu wolnych rodników i stymulowaniu włókien kolagenowych i elastyny. Działanie kremu warto podbić serum do pielęgnacji biustu. Ten typ produktu polecamy dlatego, że posiada skoncentrowane składniki, które znacznie silniej działają na skórę. Warto też sięgnąć po maski do ciała, na przykład maskami algowymi lub z błotem z morza martwego. Regularne stosowanie wygładzi skórę, pozwoli utrzymać jej napięcie i ładny, zdrowy koloryt.
Ujędrniający masaż biustu
Do domowych sposobów na ujędrnienie biustu niewątpliwie trzeba zaliczyć szczotkowanie na sucho. Ten trend stał się popularny kilka lat temu i od tego czasu podbił serca wielu kobiet. Nic w tym dziwnego, jest to jedna z najtańszych, najmniej inwazyjnych i najbardziej skutecznych metod na poprawę wyglądu zarówno biustu, jak i całego ciała. Masaż można wykonywać codziennie, a podczas niego wykonujemy ruchy „unoszące”, czyli od dołu do góry. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej szczotki do masażu. Wybierz taką z naturalnym, jednak niezbyt twardym włosiem. Skóra na piersiach jest bardzo delikatna, dlatego trzeba uważać, by nie nabawić się otarć i podrażnień. Szczotkowanie najlepiej wykonywać przed kąpielą, a zaraz po niej nawilżyć skórę balsamem. Sprawdzone sposoby na ujędrnienie biustu to również różnego rodzaju masaże. Każdorazowe masowanie skóry pobudza krążenie, poprawia koloryt i wpływa pozytywnie na poprawę jej wyglądu. Warto użyć do masażu różnego rodzaju olejków, które nie tylko uczynią cały zabieg znacznie przyjemniejszym, ale również przy okazji nawilżą skórę, co również ma bardzo duże znaczenie w walce o lepszy wygląd biustu. Można wykonywać masaż dłońmi, jednak świetnym rozwiązaniem jest również roller, który znacznie usprawnia cały zabieg i sprawia, że jest on jeszcze bardziej efektywny. Wykonując masaż nie trzeba ograniczać się jedynie do obszaru klatki piersiowej. Domowy masaż antycellulitowy może skutecznie poprawić jakość skóry na udach, ramionach, czy brzuchu.
Ćwiczenia na jędrny biust
Zadając pytanie, jak ujędrnić skórę na piersiach, niewiele osób spodziewa się w odpowiedzi odpowiednio dobranych zestawów ćwiczeń. Mięśnie klatki piersiowej utrzymują prostą sylwetkę, a także mają kluczowe znaczenie dla wyglądu biustu. Warto wypróbować ćwiczenia na ujędrnienie biustu, ponieważ zwykle nie skupiają się one na jednym obszarze, ale angażują również ramiona i plecy, dzięki czemu zadbamy o całą górę ciała. W pakiecie otrzymamy więć nie tylko jędrne piersi, ale także ładnie zarysowany triceps, płaski brzuch, a nawet brak zgarbionych pleców. Warto postawić na trening z obciążeniem, nawet niewielkim, który wzmocni mięśnie. Tego rodzaju ćwiczenia nie zawierają elementu cardio, więc nawet osoby bez kondycji powinny sobie doskonale poradzić. Jakie ruchy wykonywać, by szybko zobaczyć efekty? Warto zacząć od odwodzenia rąk w bok (w pozycji „butterfly”) i w przód oraz tradycyjnego wyciskania. Dobrym ćwiczeniem jest również powolne unoszenie hantla nad głowę.
Zabiegi ujędrniające biust
Może się zdarzyć, że pielęgnacja biustu w domu nie wystarczy, by zauważalnie poprawić jego jędrność. Dodatkowa pomoc specjalistów przyda się szczególnie osobom, które zbyt późno zaczęły dbać o odpowiednią pielęgnację biustu, ale także i tym, którzy nie należą do cierpliwych i oczekują szybkich efektów. Na szczęście, istnieje szereg zabiegów, będących odpowiedzią na zmartwienie, jak ujędrnić piersi. Do najpopularniejszych należą:
- masaż próżniowy – bezinwazyjna metoda ujędrniająca biust. Zabieg polega na regularnym zasysaniu fałdków skóry, które stymulują pracę mięśni, przepływ limfy, a także produkcję kolagenu i elastyny
- laserowe ujędrnianie biustu – działanie na skórę odpowiednią długością fali świetlnej powoduje zagęszczenie skóry. Laser frakcyjny poprawia jej jędrność, powoduje skrócenie włókien kolagenowych i mikrozłuszczanie, którego efektem jest odnowa komórkowa
- mezoterapia igłowa – podczas zabiegu w skórę wstrzykuje się składniki aktywne, które hamują proces starzenia i pobudzają do pracy fibroblasty. Do efektów zaliczamy ujędrnienie i napięcie skóry.
Cellulit wodny a tłuszczowy – jak rozpoznać jego rodzaj?
Cellulit dotyczy bardzo dużej liczby osób. Zmiany najczęściej pojawiają się na obszarach ud i brzucha, a ich wielkość zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania. Z jakiego powodu powstaje cellulit? Jakie są jego odmiany? I co robić, jeśli mamy skórkę pomarańczową? Podpowiadamy.