Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra? 4 triki makijażystek i makijażystów mogą odmienić make-up bez zmiany kosmetyku
Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra? Okazuje się, że dla naturalnego efektu kluczowa jest nie tylko formuła, ale przede wszystkim triki makijażowe. Odpowiednia technika to klucz do niewidzialnego makijażu.
W tym artykule:
- Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra – Używaj gąbki do wykończenia
- Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra – Przygotuj skórę do aplikacji podkładu
- Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra – Zachowaj trochę odkrytej skóry
- Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra – Opracuj strategię aplikacji
Pisaliśmy o kosmetyku, który sprawi, że wszyscy będą się zastanawiać, czy masz na sobie podkład. Okazuje się jednak, że kluczowy dla takiego efektu jest nie tylko wybór odpowiedniego podkładu. Makijażyści i makijażystki stale opracowują nowe triki, dzięki którym make-up robi jeszcze większe wrażenie. Udoskonalane przez nich techniki idą także w kierunku coraz bardziej naturalnego wyglądu, w którym nawet jeżeli podkład jest użyty, to jest właściwie niewidoczny dla oka. „Porter” zapytał ekspertki i ekspertów, jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra. W efekcie udało się poznać aż cztery pomocne wskazówki, dzięki którym make-up no make-up wejdzie na zupełnie nowy poziom. Być może zmiana w makijażu nie będzie nawet wiązała się z zakupem nowego podkładu, bo tu liczą się przede wszystkim konkretne techniki podczas jego aplikacji. Pomimo że niektóre w pierwszej chwili mogą budzić wątpliwości, to makijażystki i makijażyści zdążyli już je wypróbować w swojej pracy i efekty, które zobaczyli, nie zostawiły żadnych wątpliwości – to najlepsze sposoby, żeby zyskać naturalnie wyglądającą cerę używając podkładu.
Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra – Używaj gąbki do wykończenia
Każdy może mieć własną technikę nakładania podkładu. Najlepiej mogą mu się sprawdzać własne palce, pędzel lub gąbka. Zdaniem Daniela Martina najlepiej podejść do tematu w konkretny sposób. Ceniony makijażysta, którego klientami są Olivia Palermo, Jessica Biel, Elisabeth Moss i Jessica Alba. Zamiast użycia gąbki do nakładania podkładu, rekomenduje on sięgnięcie po nią jedynie do wykończenia make-upu. Podkład powinien wyglądać jak bezszwowa skóra, a nie jak makijaż. Nigdy nie używam gąbki do nakładania podkładu, tylko palców, ale używam za to wilgotnej gąbki jako wykończenia, ponieważ ona jakby ściąga wszystko razem. Zacznij od środka twarzy i pracuj na zewnątrz, ponieważ czasami, gdy używasz palców, zostawiasz małe smugi makijażu – to naturalne, ale gąbka wymiesza i zbuduje je oraz osadzi produkt na skórze. Jeśli czujesz, że użyłaś zbyt dużo różu po prostu nałóż na to odrobinę podkładu i wykończ wilgotną gąbką. Uwielbiam to, że dzięki temu kolor [różu] wygląda tak, jakby przechodził przez skórę, a nie leżał na niej – rekomenduje ceniony makijażysta gwiazd.
Nawilżający podkład to kosmetyk, który wyeliminuje suche skórki. 7 fluidów, które kryją i pielęgnują jednocześnie
Nawilżający podkład to jeden z tych kosmetyków, po który warto sięgnąć z co najmniej dwóch powodów. Z jednej strony kryje, a z drugiej pielęgnuje, co daje efekt podwójnego upiększenia. Problem suchych skórek zostaje wyeliminowany.Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra – Przygotuj skórę do aplikacji podkładu
Pati Dubroff jest makijażystką Chanel, której klientkami jest wiele gwiazd. Ekspertka dba między innymi o make-up: Margot Robbie, Elizabeth Olsen, Cindy Crawford, Simone Asshley czy Kirsten Dunst. Efekty jej pracy można było podziwiać wielokrotnie na czerwonym dywanie. Między innymi podczas ostatniej gali rozdania Oscarów. Lata w branży, wymagające klientki i pasja do tego, czym się zajmuje, sprawiły, że Pati Dubroff odkryła własny sposób na najlepszą aplikację podkładu. Przed nałożeniem makijażu, najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest użycie narzędzia. To coś, co kobiety uważają za zbyt wiele pracy, ale za każdym razem, gdy ich używam na moich klientkach i widzę, jak szybko zmienia się ich skóra, jestem zdumiona. Wystarczy spędzenie pięciu minut z wałkiem do twarzy lub urządzeniem do mikroprądów – przekazała podczas rozmowy. Dodatkowo wskazała na jeszcze jedną kwestię, która ma znaczenie. Jeśli chodzi o podkład, upewnij się, że masz odpowiedni stopień krycia, ale jednocześnie pozwalasz skórze oddychać, co oznacza, że bardziej minimalizujesz ilość pudru i wtapiasz podkład. Jeżeli chodzi o puder, używam małego pędzelka i nakładam go dokładnie tam, gdzie chcę. Następnie zmywam go czystą chusteczką, aby usunąć dodatkowy połysk, nie obciążając skóry zbyt dużą ilością produktu. Jeśli użyjesz zbyt dużo pudru, trudno jest przywrócić skórę do życia, więc rób to delikatnie i stopniowo – poleca makijażystka.
Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra – Zachowaj trochę odkrytej skóry
Kiedy już decydujemy się na pokład to aplikujemy go równomiernie na całej twarzy, żeby maksymalnie ujednolicić koloryt. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest najlepsza opcja, kiedy chcemy stworzyć bardzo naturalny make-up, który będzie wyglądał tak, jakby w ogóle nie został zrobiony. Violette, która jest dyrektor kreatywną makijażu marki Guerlain, a także założycielką marki beauty Violette Fr, to kolejna osoba, która została poproszona o zabranie głosu w sprawie trików makijażowych dotyczących takiej aplikacji podkładu, żeby wyglądał jak skóra. Jej zdaniem naturalny wygląd zależy od miejsc, na które naniesiemy fluid. Skup się najpierw na środku twarzy, wklepując podkład w boki nosa, a następnie w górne partie policzków i pod oczy. Przestań nakładać podkład, gdy dotrzesz do policzków – tam po prostu wymieszaj to, co już jest na skórze. Nigdy nie nakładam podkładu na przód nosa, tylko na jego boki – jeśli masz goły nos, wygląda to tak, jakbyś w ogóle nie miała na sobie podkładu, a twoja skóra nadal wygląda świetnie.
Jak sprawić, żeby podkład wyglądał jak skóra – Opracuj strategię aplikacji
Gucci Westman to makijażystka gwiazd, której klientkami są Anne Hathaway, Reese Witherspoon czy Jennifer Aniston. Na bazie własnych doświadczeń make-upistka znalazła sposób, żeby podkład nie tworzył maski i wyglądał jak skóra. Jej zdaniem wszystko zależy od konkretnej strategii aplikacji, która nada możliwie najbardziej naturalny wygląd naszej cerze. Dzięki odpowiedniej aplikacji możesz oszukać innych, że nie masz na sobie dużo makijażu – ludzie często mówią do mnie: „Nie masz go na sobie dużo, kiedy w rzeczywistości mam na sobie najwięcej makijażu w pokoju”. Początkowo nakładaj podkład na miejsca, które najbardziej go potrzebują – na wszelkie zaczerwienienia, nierówną strukturę skóry, przebarwienia – a następnie, w zależności od potrzeb, zwiększaj stopień krycia. Ogólna zasada mówi, aby zacząć od środka twarzy i pracować dalej, pozwalając, aby naturalny odcień z boku twarzy pozostał goły, ponieważ jednolita skóra sprawia wrażenie zbyt dużego makijażu. Jeżeli twoja cera ma tylko jeden kolor, wyglądasz jakbyś miała na sobie makijaż – podzieliła się swoimi obserwacjami.