Dlaczego powinnaś regularnie robić peeling? Dowiedz się, który rodzaj jest dla Ciebie najlepszy
Peeling do ciała to produkt, który powinien znaleźć się na półce każdej z nas. Podpowiadamy, dlaczego warto regularnie wykonywać ten domowy zabieg pielęgnacyjny i który rodzaj peelingu jest odpowiedni dla twojego rodzaju skóry.
- Redakcja
Za pomocą odpowiednich produktów jesteśmy w stanie wykonać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne w domu. W ramach domowego spa robimy maseczki na twarz ze składników, które mamy w kuchni. Świetnie sprawdzą się awokado, jogurt naturalny i miód! Staramy się również dbać o swoje ciało, regularnie nawilżając skórę balsamami. Szczególnie teraz, gdy całe dnie spędzamy w domu, jest ona narażona na wysuszenie, dlatego wskazane są wszelkie zabiegi, które poprawią jej stan. Skóra jest naszą warstwą ochronną, więc należy szczególnie o nią zadbać. Oprócz nawilżania, kluczowym aspektem pielęgnacji ciała jest peeling, którego zadaniem jest pobudzenie mikrokrążenia poprzez delikatny masaż, a także usunięcie głębokich zanieczyszczeń i odblokowanie ujść gruczołów łojowych. W efekcie regularnie wykonywany peeling poprawia koloryt cery, jej jędrność oraz przywraca naturalny blask, a także zapobiega powstawaniu zaskórników. Wspólnie z ekspertką polskiej marki dermokosmetyków – Organic Life wyjaśniamy, dlaczego warto włączyć ten zabieg do pielęgnacyjnej rutyny. – Peelingu potrzebuje tak samo skóra nastolatki, jak i skóra kobiety w średnim wieku. Szczególnie wymagają go cery tłuste i trądzikowe, mające problem z rogowaceniem. Ale peeling jest przeznaczony również dla skóry suchej, szorstkiej łuszczącej się. Powodem takiego stanu jest warstwa martwych komórek na powierzchni skóry, które może zlikwidować regularny peeling twarzy – wyjaśnia Agnieszka Gajewska-Ziobro. Poniżej dowiecie się, jakie istnieją rodzaje peelingów i który z nich jest przeznaczony dla Waszego typu cery.
Peeling mechaniczny – wyjaśniamy, czym się charakteryzuje i do jakiej skóry jest przeznaczony
Peeling mechaniczny to najpopularniejszy rodzaj peelingów, używanych do twarzy. Charakteryzuje się wyczuwalnymi drobinkami, które delikatnie złuszczają i usuwają martwy naskórek. Jest przeznaczony do większości typów cery, oprócz wrażliwej i naczynkowej. Przy wyborze odpowiedniego produktu, warto zwrócić uwagę na składniki nawilżające, czyli emolienty. Najlepiej, aby były to wysokiej klasy oleje roślinne, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia, czyli np. olej ze słodkich migdałów, olej kokosowy, olej z pestek winogron i olej makadamia. – Poza roślinnymi olejami warto szukać także wyciągów z roślin, które kompleksowo pielęgnują cerę i jednocześnie działają jak odżywcza maseczka. To bardzo istotne, aby nie traktować cery tylko cząsteczkami ścierającymi, ale odżywić ją i zregenerować na bazie mocy aktywnych składników. Produkty, które polecam i których używam, zawierają wyciągi z takich roślin, jak: oczar wirginijski, mydlnica lekarska, kasztanowiec zwyczajny, lukrecja gładka, dziewanna drobnokwiatowa i nagietek lekarski – wyjaśnia ekspertka Organic Life.
Peeling enzymatyczny – remedium dla skóry suchej i wrażliwej
Alternatywą dla peelingu mechanicznego jest delikatny peeling enzymatyczny, przeznaczone dla osób z cerą wrażliwą, dojrzałą, suchą i naczynkową. Peeling enzymatyczny nie złuszcza, a rozpuszcza martwy naskórek i działa bardzo łagodnie. – Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju peeling zawiera enzymy pochodzące np. z ziół lub owoców, takie jak bromelaina - substancja będąca enzymem naturalnie występującym w owocach ananasa, która sprawdzi się również w usuwaniu płytkich przebarwień. Jest to znacznie mniej inwazyjna metoda niż złuszczanie kwasami, ponieważ bromelaina nie wnika tak głęboko w tkankę - działa jedynie na jej powierzchni. Doskonale sprawdza się w połączeniu z kwasem laktobionowym, który różni się od tradycyjnych kwasów, wykazując silne działanie łagodzące i przeciwzapalne, nie powoduje podrażnień, zaczerwienienia czy świądu. Dlatego można to połączenie stosować w przypadku wrażliwej, suchej skóry ze stanami zapalnymi różnej etiologii - takimi, jak trądzik różowaty, trądzik zwykły, łojotokowe zapalenie skóry czy atopowe zapalenie skóry – tłumaczy Agnieszka Gajewska-Ziobro.
Podobnie jak w przypadku peelingu mechanicznego, peeling enzymatyczny powinien zawierać substancje aktywne. Najlepsze z nich, według naszej ekspertki, to wyciągi z roślin i oleje, takie jak: kasztanowiec zwyczajny, ruszczyk kolczasty, arnika górska, fiołek trójbarwny, dzika róża, miłorząb dwuklapowy, lukrecja gładka, olej ze słodkich migdałów oraz olej makadamia.
Peeling cukrowy i peeling solny – idealne produkty do pielęgnacji ciała
Regularne stosowanie peelingu nie dotyczy wyłącznie twarzy, ale całego ciała. W tym celu używamy peelingu cukrowego lub solnego, które pomagają utrzymać młody wygląd skóry i zachowują ją w najlepszej kondycji. – Peeling solny rewelacyjnie sprawdzi się w nadchodzącym sezonie letnim – sól pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, co skutecznie niweluje cellulit wodny. Oczywiście masaż, wykonywany w trakcie stosowania produktu, jest skuteczny również w walce z cellulitem tłuszczowym, ponieważ pobudza do pracy naczynia limfatyczne – wyjaśnia ekspertka. Jeżeli jednak macie skórę skłonną do podrażnień, wybierzcie peeling cukrowy, który jest zdecydowanie delikatniejszy. Bazą każdego peelingu do ciała powinien być – jak w przypadku pozostałych produktów tego typu – olej roślinny, np. olej z awokado, olej kokosowy, wosk pszczeli, masło shea, masło kakaowe, olej makadamia, olej z pestek winogron, olej z pestek moreli, olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów, olej marchewkowy i olej cytrynowy.
W galerii powyżej znajdziecie peelingi do ciała marki Organic Life!
Agnieszka Gajewska-Ziobro jest stylistką, makijażystką, linergistką i prezesem Fundacji „Chce się Żyć”. Łączy pasję upiększania kobiet z krzewieniem wiedzy dotyczącej pielęgnacji urody. Profesjonalizm oraz wszechstronna wiedza merytoryczna to priorytety kierujące jej codzienną pracą – świadczą o tym liczne certyfikaty i dyplomy zdobywane na przestrzeni lat. Przygotowuje oraz prowadzi prezentacje, pokazy, warsztaty i szkolenia z umiłowanych przez siebie dziedzin, od kilku lat poświęca się również zdobywaniu wiedzy na temat chemii kosmetycznej.
1 z 6
Peeling Organic Life
2 z 6
Peeling Organic Life
3 z 6
Peelingi Organic Life
4 z 6
Peeling Organic Life
5 z 6
Peeling Organic Life
6 z 6
Peeling Organic Life