Czy „rozmiar” faktycznie ma znaczenie? Oto, dlaczego kobiety nie chcą mieć faceta niższego od siebie
W świecie randkowania i miłosnych podbojów wiele tradycyjnych przekonań zaczyna tracić swoje znaczenie. Jednym z tematów, który nadal wywołuje wiele kontrowersji, jest kwestia wzrostu w związkach. Czy rozmiar ma znaczenie?
- Karolina Nadolska
W tym artykule:
Dlaczego niektóre kobiety z trudem akceptują myśl o byciu z mężczyzną niższym od siebie, czy to rzeczywiście ma znaczenie, czy może to jedynie mit? Czy chemia i zrozumienie nie są ważniejsze niż centymetry? Oto siedem powodów, które mogą leżeć u podstaw tych obaw. Sprawdźmy, czy rozmiar ma znaczenie...
Czy „rozmiar” (wzrost) faceta ma znaczenie?
Społeczne oczekiwania
Społeczeństwo ma to do siebie, że narzuca nam pewne normy i oczekiwania. Jednym z nich jest przekonanie, że mężczyzna powinien być wyższy od partnerki. Kobiety spotykające się z facetami niższymi od siebie, często czują się oceniane przez innych.
5 sygnałów, że twój facet cię nie szanuje. Jeśli ich nie dostrzegasz, brniesz w relację bez przyszłości
Szacunek w związku nie zawsze jest oczywistą sprawą. Bywa, że jego oznaki są bardzo zakamuflowane lub mają subtelną, wyrafinowaną formę. Nie daj sobie jednak mydlić oczu! Oto 5 sygnałów, że facet nie darzy cię szacunkiem, na jaki zasługujesz. Zwróć na nie uwagę, by zobaczyć waszą relację we właściwym świetle – i ocenić, czy aby na pewno nie tracisz czasu na niewłaściwą osobę.Poczucie bezpieczeństwa
Wzrost bywa kojarzony z siłą i zdolnością do zapewnienia ochrony. Kobiety angażując się w związek, naturalnie obawiają się, czy niższy od nich partner będzie w stanie zapewnić im poczucie bezpieczeństwa. Jednak warto zauważyć, że cechy charakteru – np. empatia i gotowość do wsparcia – są związane z osobowością, a nie ze centymetrami.
Wzrost jako atrybut atrakcyjności
W kulturze, gdzie atrakcyjność zewnętrzna jest często oceniana według określonych standardów, wzrost może być traktowany jako kluczowy atrybut urody. Kobiety czasem obawiają się, że związek z niższym partnerem, skieruje na nich spojrzenia pełne zapytania i doprowadzi do niechcianych komentarzy.
Przyzwyczajenia kulturowe
Przywiązanie do tradycyjnych ról płciowych, w tym oczekiwania co do wzrostu partnerów, jest często zakorzenione w kulturze. Niektóre kobiety z obawy przed społecznym niezrozumieniem, czy krytyką, mogą unikać związków z mężczyznami niższymi od siebie. Jednak warto przemyśleć, czy wartość relacji jest mierzona zgodnością z konwencjami, czy raczej głębokim zrozumieniem i wzajemną akceptacją.
5 znaków, że spotykasz się z palantem. Choć wydaje się czarujący, pod powierzchnią kryje brudne sekrety
Diabeł tkwi w szczegółach. Palant też! Nie zawsze więc łatwo jest go dostrzec na pierwszy rzut oka. Czasem trzeba przyjrzeć się lepiej, bo bywa, że palant czaruje, uwodzi, zdaje się porządnym chłopakiem. Jednak zdradza swoją naturę drobnymi gestami, pozornie niewinnymi słowami. Oto, jak go rozpoznać.Indywidualne kompleksy
Czasem obawy przed związkiem z niższym partnerem wynikają z indywidualnych kompleksów. Kobiety, które same borykają się z nieśmiałością lub niskim poczuciem własnej wartości, poszukują mężczyzny wyższego i przystojnego, by poprawić swoją samoocenę w oczach innych ludzi.
Kultura i media kreują nieprawdziwe obrazy
Kultura popularna, zwłaszcza media, często kreują nieprawdziwe obrazy idealnych związków. Widzimy w filmach i serialach postacie, gdzie mężczyzna zawsze jest wyższy od kobiety. To może wpływać na przekonanie, że związek z niższym partnerem jest niestandardowy, czy nawet nieakceptowalny.
Co sprawia, że mężczyzna pożąda kobiety? 3 nieoczywiste przyczyny (numer 2 cię zaskoczy)
Choć oczywiście nie ma jednej zasady, którą dałoby się zastosować do wszystkich, istnieją pewne uniwersalne czynniki, kluczowe, gdy mowa o pożądaniu. I kwestia atrakcyjności fizycznej wcale nie jest tu decydująca! Oto mniej oczywiste przyczyny, przez które mężczyzna pożąda kobiety. Uwaga, będą zaskoczenia!Utrwalenie wzorców z dzieciństwa
Niektóre kobiety, szczególnie te, które dorastały w rodzinach, gdzie rola mężczyzny była tradycyjnie związana z wyższym wzrostem, mogą mieć zakorzenione wzorce z dzieciństwa. Te subtelne przekonania z młodości mogą wpływać na ich późniejsze decyzje, dotyczące partnerstwa. Nawet, jeśli są one nieświadome.
Jeśli zastanawiasz się, jak przełamać „barierę wzrostu” w związku, zdecydowanie najważniejszym krokiem jest skupienie się na aspektach, które naprawdę mają znaczenie. Budowanie zaufania, otwarta komunikacja i dzielenie się wspólnymi pasjami, są najistotniejsze w utrzymaniu zdrowej relacji. Otwartość na różnice i szacunek dla indywidualności partnera sprawią, że centymetry przestaną mieć znaczenie...