Blanka Lipińska zdetronizowała konkurencję. Aż trzy jej książki najlepiej sprzedające się w Polsce
Blanka Lipińska najpoczytniejszą pisarką w Polsce. Jej książki zajęły trzy pierwsze miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się książek w Polsce, opracowanym przez firmę Nielsen Bookscan. Jakie jeszcze książki znalazły się w zestawieniu?
Blanka Lipińska najpoczytniejszą pisarką w Polsce. Aż trzy jej książki na podium najlepiej czytających się w Polsce
Co czytają Polacy? Odpowiedź jest jedna – Blankę Lipińską. Aż trzy książki pisarki uplasowały się na pierwszych miejscach w rankingu najlepiej czytających się w Polsce, opracowanym przez Nielsen Bookscan, tym samym detronizując konkurencję. Zestawienie Nielscen Bookscan Polska obejmuje czas od 26 stycznia do 24 lutego.
Pierwsze miejsce przypadło powieści erotycznej „Ten dzień”, reklamowanej jako „Ojciec chrzestny” i „50 twarzy Greya” w jednym, będącej sequelem hitu „365 dni”, pierwszej z bestsellerowych książek pisarki. Która zresztą także znalazła się w zestawieniu, plasując się na pozycji drugiej. Trzecie miejsce, jak już pewnie się domyślacie, zajęła powieść „Kolejne 365 dni”. I tak Lipińska pod względem popularności prześcignęła nie tylko polskich, ale i zagranicznych autorów.
Najlepiej sprzedające się książki w Polsce – Ranking Nielsen Bookscan
Czyje jeszcze książki znalazły się w rankingu Nielsen Bookscan? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Wśród najlepiej czytających się książek w Polsce znaleźć można także „Położną z Auschwitz” Magdy Knedler (miejsce 4.), kryminał „Jack Reacher. Zgodnie z Planem” Lee Childa (miejsce 5.), „Podróż Cilki” Heather Morris (miejsce 6.) czy książka dla dzieci „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Remigiusz Mróz ze swoim kryminałem „Głosy z zaświatów” (miejsce 8.), Harlan Coben z „O krok za daleko” (miejsce 9.) oraz Nina Majewska-Brown i jej „Anioł życia z Auschwitz”. W zestawieniu nie zabrakło także Andrzeja Sapkowskiego z książką „Wiedźmin 1. Ostatnie życzenie”, wstępem do słynnej sagi autora (miejsce 12.) oraz May Louisy Alcott i „Małych kobietek” (miejsce 17.) – niewątpliwie na wyniki rankingu wpływ miało to, jakie powieści w ostatnim czasie zostały zekranizowane. Wśród najpoczytniejszych w Polsce autorów nie mogło zabraknąć również noblistki Olgi Tokarczuk, której książka „Księgi Jakubowe” uplasowała się na miejscu 18. Czytałyście je wszystkie?