Reklama

W tym artykule:

  1. Aleksandra Mirosław zdobyła złoto w Paryżu
  2. Aleksandra Mirosław pracuje w Wojsku Polskim
Reklama

Aleksandra Mirosław ma na koncie wiele sportowych sukcesów. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo świata we wspinaczce (Innsbruck 2018 r., Hachioji 2019 r.), jest medalistką mistrzostw Europy we wspinaczce na szybkość. Wiele razy uczestniczyła w World Games i brała udział w Olimpiadzie w Tokio. Teraz zgarnęła złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Tym samym, poprawiła swój wynik sprzed czterech lat.

Iga Świątek odebrała medal i ogłosiła wielką zmianę. Powiedziała to otwarcie

Iga Świątek wygrała brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Polka wyznała, że kolor krążka nie ma dla niej znaczenia, bo wie, że dała z siebie wszystko. W sobotę stanęła na podium i odebrała nagrodę. Po ceremonii udzieliła wywiadu, w którym ujawniła, jakie ma plany na najbliższe tygodnie.
Iga Świątek wygrała brązowy medal
Fot. Getty / DeFodi Images.

Aleksandra Mirosław zdobyła złoto w Paryżu

Polka w Paryżu dwukrotnie pobiła swój rekord świata we wspinaczce na czas, ustanowiony w Rzymie w 2023 roku i wynoszący 6,24 sekundy. Najpierw poprawiła wynik o trzy setne sekundy, a chwilę później ponownie zadziwiła wszystkich, osiągając czas 6,06 sekundy. To naprawdę imponujące! Jej trenerem jest mąż, Mateusz Mirosław. Oboje podkreślają, że potrafią godzić karierę z życiem prywatnym i to on jest jej największym fanem.

Gdyby nie Mateusz, na pewno byłabym w tym miejscu, w którym jestem teraz. Przede wszystkim był jedyną osobą, która wierzyła w sukces od początku do końca, pomimo porażek.

Co zaskakujące, pochodząca z Lublina Aleksandra Mirosław na co dzień zajmuje się czymś zupełnie innym.

Reklama

Aleksandra Mirosław pracuje w Wojsku Polskim

Aleksandra Mirosław zawodowo pracuje w Wojsku Polskim, jest starszą szeregową specjalistką w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym. Przed tym pracowała jako nauczyciel WF-u w lubelskiej szkole i w sklepie sportowym. Wszystko zmieniły Igrzyska w Tokio, wtedy postanowiła zająć się wspinaczką już profesjonalnie. I wychodzi jej to znakomicie. Niedawno w rodzinnym Lublinie powstał mural, który oddaje realistycznie 1:1 trasę wspinaczki sportsmenki na ścianie o wysokości 15 metrów.

Reklama
Reklama
Reklama