6 rzeczy, które niszczą związek już na początku. Jeśli czegoś z nimi nie zrobicie, wasza relacja prawdopodobnie się rozpadnie
Zakochanie, szczęście, różowe okulary. Na tym właśnie powinien polegać związek na jego początkowym etapie. Niestety nie zawsze tak jest. Istnieją (z pozoru) małe rzeczy, które mogą doprowadzić do rozstania już na samym początku. Co niszczy związek? Odpowiadamy.
- Ollé Réka, tłumaczenie i opracowanie: Zuzanna Zasada
W tym artykule:
Nie ma nic gorszego niż uczucie zawiedzenia, zwłaszcza, gdy pokładasz w swoim partnerze ogromne nadzieje. Mówi się, że miłość jest ślepa, ale są rzeczy, których po prostu nie można przeoczyć ani ignorować. Co niszczy związek? Te zachowania są początkiem końca.
Zazdrość
Zazdrość jest skomplikowanym uczuciem. Trudna jest zarówno dla osoby, która jest zazdrosna, jak i drugiej strony. Niewątpliwie utrudnia ona zdrowe funkcjonowanie związku. Czasami zazdrość jest uzasadniona, jednak najczęściej przybiera ogromne rozmiary (chociaż nie ma ku temu powodu). Pewne jest, że to uczucie zabija miłość i rozczarowuje – zarówno tego, kto ma powód do zazdrości, jak i tego, kto jest zazdrosny bez powodu. Na początku związku trzeba brać z niego garściami, a nie skupiać się na małych (nieuzasadnionych) rzeczach, które powodują problemy z zaufaniem.
Mania kontroli
W związku ważne jest to, aby obie strony miały swobodę. Na początku nie ma się co spieszyć, ważne, aby dwie osoby mogły zachować swoją tożsamość, mieć własnych znajomych i zajęcia. Gdy jedna strona cały czas chce kontrolować drugą, jest to po prostu niezwykle irytujące i toksyczne. Jeśli występuje to już na początku związku, to jak będzie wyglądać to później? Zresztą szczęścia nie można oczekiwać jedynie od związku, a przede wszystkim od siebie. Nasz związek jest jedynie wisienką na torcie.
Toksyczny facet. 10 cech toksycznego faceta w związku, na które trzeba uważać
Toksyczny facet – nie możesz z nim wytrzymać, ale również nie możesz bez niego żyć. Dobrze wiesz, że nie jest dla ciebie dobry, ale cały czas nie możesz się od niego uwolnić. Choć zwykle doprowadza cię do szaleństwa, czujesz do niego niesamowity pociąg. Wiemy, że może to być niezwykle trudne, ale powinnaś od niego uciekać jak najszybciej. Oto, po czym poznać toksycznego mężczyznę.Zawodność
Kłamanie absolutnie nie jest w porządku. I tak, również na początku związku. W końcu zaufanie jest podstawą każdej relacji. Bez niego nic nie działa, nie ma na czym budować. Jeśli w twoim związku obecne są kłamstwa, podsłuchiwanie, wprowadzanie w błąd, to należy jak najszybciej coś z tym zrobić. Inaczej taka relacja nie ma sensu. To prawdziwe czerwone flagi w związku.
Brak samodzielności i niezależności
Nie oszukujmy się, mieszkanie z rodzicami powyżej pewnego wieku jest po prostu passe. Zwłaszcza, jeśli ktoś ma możliwości, aby mieszkać samemu. To naturalne, że dorosła osoba, chce być w związku z dorosłą osobą, a nie „nastolatkiem”, który nadal kurczowo trzyma się swojego „gniazdka”. Brak samodzielności i niezależności w pewnym wieku jest dużym problemem.
5 znaków, że twój partner jest niedojrzały emocjonalnie. Tak zachowuje się chłopiec, a nie mężczyzna
W twoim związku wszystko jest (niby) dobrze, ale masz jednak wrażenie, że twój partner to mężczyzna niedojrzały emocjonalnie? Jak rozumieć to pojęcie? Dojrzałość emocjonalna polega na tym, że człowiek jest w stanie odpowiednio reagować na sytuacje i kontrolować swoje emocje. Jak dowiedzieć się, czy twój partner spełnia te wymagania? Podpowiadamy.Dystans
Tak, jak zbyt duże przywiązanie jest denerwujące, tak samo jest z dystansem czy powściągliwością. Indywidualizm, czas dla siebie czy wolność są ważne, ale nie można też przesadzać. Miłe słówka, intymność, randki i wartościowe spędzanie czasu są niezbędne, aby zbudować zdrową relację. Jest to trudne, ale trzeba znaleźć złoty środek, aby obie strony były usatysfakcjonowane.
Granie w gry
Kocha czy nie kocha? Związek czy situationship? Igranie z czyimiś uczuciami jest niedopuszczalne. Jego skutkiem jest nieudany, bardzo krótki związek lub nieszczęśliwa, długa miłość, w której nie ma ani trochę pewności. Ten, kto gra w gierki musi zrozumieć, że jego działania mają poważne konsekwencje. Ciągła niepewność jest nie do wytrzymania.