Reklama

W tym artykule:

  1. Skup się na rzeczach, które lubisz robić
  2. Przypomnij sobie o tym, jakie związku szukasz
  3. Pamiętaj o swoich standardach
Reklama

Każdy z nas przynajmniej raz doświadczył tej niesamowitej ekscytacji, spowodowanej pierwszymi randkami z kimś, kto naprawdę nam się podoba. Motylki w brzuchu, wyobrażanie sobie różnych rzeczy, ciągłe myślenie o drugiej osobie – te wszystkie rzeczy większość z nas robi instynktownie. Jeżeli spotkania na pierwszym etapie znajomości przebiegają świetnie, czujemy chemię i dobrze się rozumiemy, łatwo wpaść w obsesję na punkcie crusha, chociaż to wcale nie jest do końca zdrowe, gdy w dalszej perspektywie zależy nam na stworzeniu związku z tą osobą. Jeżeli zauważasz u siebie podobne schematy, nakręcasz się szybko, a potem – gdy z jakiegoś powodu relacja nie wyjdzie – zaliczasz bolesny upadek na ziemię i mocno to przeżywasz, mamy kilka wskazówek, które pomogą ci zwolnić tempo na etapie randkowania. To zdrowe zarówno dla ciebie, jak i w ogóle rozwijania się relacji. Poniżej tłumaczymy dlaczego.

Skup się na rzeczach, które lubisz robić

Związek powinien być zwieńczeniem fajnego życia, zamiast celem samym w sobie. Dopiero wtedy, gdy czujemy się naprawdę gotowi na budowanie relacji, jesteśmy w stanie stworzyć wartościowy związek. Łatwo napisać, trudniej przekuć w praktykę. Kiedy poznajemy kogoś nowego, kto nam się podoba, emocje zazwyczaj biorą górę, a crush zaczyna przysłaniać nam cały świat. Jak do tego nie dopuścić? Warto pamiętać o rzeczach, które na codzień dają nam satysfakcję, które lubimy robić i które sprawiają, że czujemy się dowartościowani. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, postaraj się skupić na tym, co robisz, spotykaj się z bliskimi nie zaniedbuj tych relacji. Pamiętaj, że zajawki, pasje i zainteresowania czynią nas ciekawych i atrakcyjnych, co może mieć przełożenie na postrzeganie twojej osoby przez potencjalnego partnera. Ciesz się randkami i czasem spędzonym z crushem, ale jednocześnie nie zapominaj o sobie.

Podoba mi się zajęty facet, ja jemu też. Czy taki związek ma szansę?

Wyobraź sobie, że poznajesz faceta wręcz idealnego. Świetnie się z nim dogadujesz, macie podobne poczucie humoru, jest w twoim typie. Uczucia spadają na ciebie jak grom z jasnego nieba. Co więcej, jesteś przekonana, że też mu się podobasz. Czujesz się, jakby los w końcu odpowiedział na twoje błagania. A potem okazuje się, że twój nowy crush ma dziewczynę. Albo, co gorzej, żonę. Co zrobić, kiedy podoba ci się zajęty facet? Czy taki związek ma jakiekolwiek szanse na powodzenie?
Zajęty facet
fot. Getty Images / Klaus Vedfelt

Przypomnij sobie o tym, jakie związku szukasz

Kiedy ktoś nam się podoba, łatwo wpaść w pułapkę, że nie liczy się już nic innego, tylko bycie z tą osobą. Niestety takie podejście może zemścić się w przyszłości. Motylki w brzuchu to jedno, ale zanim zaczniesz mieć obsesję na punkcie crusha, postaraj się zaobserwować i skupić na tym, czy to jest osoba, z którą stworzysz związek (o ile tego chcesz). Na etapie randkowania trudno zracjonalizować sobie pewne rzeczy, ale nie zapominaj o tym, na jakiej relacji ci zależy. Wyciągaj wnioski i sprawdź, czy twój potencjalny partner jest w stanie spełnić twoje potrzeby. Czy jest zaangażowany, można na nim polegać, jakie ma podejście do rozwiązywania problemów? Spróbuj dowiedzieć się tego na podstawie sytuacji, które was spotykają – wbrew pozorom na etap randkowania i to, w jaki sposób się zachowuje, mówi wiele o drugiej osobie. Wystarczy tylko uważnie słuchać, zadawać pytania i wyciągać wnioski.

Reklama

Pamiętaj o swoich standardach

Ostatni punkt łączy się w jakimś stopniu z poprzednim. Bardzo łatwo jest stracić głowę dla kogoś, kto poświęca nam uwagę. Pamiętaj jednak, żeby nigdy z tego powodu nie obniżać swoich standardów. Pod wpływem emocji często tracimy głowę dla osoby, która nam się podoba, szczególnie, gdy okaże nam zainteresowanie. W takim momencie, gdy jesteśmy na etapie czekania na wiadomość, stresowania się kolejnym spotkaniem lub zmiany planów, gdy tylko druga strona zaprosi nas spontaniczne na randkę, warto pamiętać o swoich wymaganiach. Każdy z nas ma inne preferencje, ale istotne jest, w jaki sposób twój crush cię traktuje (już na etapie randkowania). Zastanów się, czy dobrze się czujesz w jego towarzystwie, a twoje potrzeby i zdanie są brane pod uwagę. Dzięki temu delikatnie ostudzisz emocje i nie dostaniesz obsesji na punkcie osoby, która ci się podoba.

Dlaczego związki się rozpadają? To najczęstsze powody. Sprawdź, czy któryś z nich dotyczy twojej relacji

Związki rozpadają się z wielu powodów, ale zazwyczaj źródła tych problemów są podobne. Oto schematy, które nieświadomie powielamy. To one niszczą romantyczne relacje i prowadzą do rozstania.
Dlaczego związki się rozpadają?
fot. Getty Images / Ron Galella, Ltd. / Contributor
Reklama
Reklama
Reklama